כיצד לעודד התפתחות טכנולוגית ללא התמכרות למסכים

כיצד לעודד התפתחות טכנולוגית ללא התמכרות למסכים

רוב ההורים מסכימים שיש יתרונות של טכנולוגיה בחינוך. כמובן, אנחנו רוצים שהילדים שלנו יהיו בעלי אוריינות דיגיטלית, אבל אנחנו גם דואגים שהילדים שלנו הופכים ממוקדים מדי בטכנולוגיה ומאמינים שהגבלת זמן המסך היא כלל חשוב במשק הבית שלנו. זה יכול להיות קשה למתוח קו בין החשיבות של אוריינות טכנולוגית, כמו גם החשיבות של הגבלת זמן מסך לילדים. בכתבה זו תמצאו טיפים כיצד לעודד התפתחות טכנולוגית

בואו נבדוק את זמן מסך של ילדינו

לפני שאנחנו שורפים את כל האייפדים, חשוב לקחת צעד אחורה ולהסתכל באמת מה הילדים שלכם עושה באינטרנט. אם מה שהם עושים באינטרנט עוזר להם ללמוד ולהפוך לטכנולוגית יותר? באיזה תוכן הם צופים? האם הם מבלים את זמנם בקריאה, מפתחים מערכות יחסים משמעותיות או לומדים מיומנויות חדשות שיכולות להיות שימוש מאוד פרודוקטיבי בזמן? אפשר לצפות שש שעות ביוטיוב בצפיה בסרטונים חסרי משמעות ואפשר ללמוד לתכנת באמצעות הדרכות. הכל עניין של הקשר!
אנחנו צריכים גם לקחת בחשבון את ההקשר, כמו גם את התכונות הייחודיות של הילדים שלנו. חלק מהילדים יהפכו לאוהבי טכנולוגיה וילדים אחרים לא ימצאו עניין. בסופו של דבר, טכנולוגיה היא כלי לא רק סוג של בידור או תוצאת למידה. טכנולוגיה זה מה שאתה עושה ממנה. על ידי לימוד הילדים שלכם כיצד להשתמש בטכנולוגיה בצורה בטוחה, יצירתית ואפקטיבית, אתם עוזרים להם לבנות מיומנויות דיגיטליות חשובות.

ללמד ילדים לתכנת היא אחת הדרכים הטובות ביותר ללמד ילדים מיומנויות חשיבות אוריינות מחשב שיהיו בעלי ערך לעתיד שלהם.

חשוב לנהל שיחות על בטיחות דיגיטלית

כשאני אומרת בטיחות דיגיטלית אני מתכוונת לבטיחות אינטרנט מודרנית. זה פשוט לא ריאלי לומר שרוב האנשים לעולם לא יפגשו מישהו מהאינטרנט בחיים האמיתיים יותר. רוב הילדים, במיוחד בני נוער, מתמצאים מספיק כדי לדעת שזה נכון. מקדו את השיחות סביב אוריינות דיגיטלית. מהם סימני האזהרה שמישהו מסוכן? איך אתה יכול לדעת שפרופיל מדיה חברתית מזויף? איזה מידע אישי כדאי להימנע מלחשוף באינטרנט? לילדים גדולים יותר, שיחות על איך להכיר בבטחה חבר מקוון חשובה גם היא.

כיצד לעודד אוריינות טכנולוגית לילדים

עודדו משחקים מבוססי פרויקטים

במקום חפיסת השקופיות הישנה של PowerPoint, עצב פרויקט או משימה מהעולם האמיתי כדי לעזור לילדים שלך לראות את החשיבות של טכנולוגיה בחינוך. על ידי הפיכתו למשחק, יהיה להם קל ללמוד את התוכנית או המיומנות שאתם מנסים ללמד. באמצעות הגיליון האלקטרוני למשל, אתה יכול לעזור לילדים הגדולים שלכם ללמוד לנהל את דמי כיס שלהם באמצעות פונקציות פשוטות של Excel. או דוגמה קצת פחות משעממת יכולה להיות לעזור לילדים שלכם ליצור ולהעלות סרטוני אתגר ביוטיוב. באמצעות היצירה, הם ילמדו כיצד ליצור רעיונות לתכנון, כיצד לשתף פעולה למען מטרה משותפת, כיצד לערוך ולהעלות קבצי וידאו וכיצד לשווק נכסים דיגיטליים באמצעות מדיה חברתית.

עודדו צעצועים טכנולוגיים המלמדים

אם כבר מדברים על כיף, יש בשוק טונות של צעצועים מבוססי STEM שמעודדים אוריינות בטכנולוגיה על ידי יצירה, בנייה ופיתוח של מיומנויות מוחשיות באמצעות פעילויות שאינן מתמקדות במסך אלא צמודות למסך. על ידי הכנסת צעצועים טכנולוגיים לבית שלכם, אתם יכולים ללמד את הילדים שלכם על היישומים המעשיים של מוצרים ופעילויות מהחיים האמיתיים.

הירשמו את ילדיכם לחוגים בעלי אופי טכנולוגי

ישנם חוגים רבים שיכולים לעודד התפתחות טכנולוגית ולעזור לילדיכם שלא לפחד ממחשבים. דוגמה הכי טובה זה לימודי תכנות או רובוטיקה

הטמעת אזורים חופשיים מטכנולוגיה

בבית שלנו, אנחנו מאמינים שטכנולוגיה היא דבר מדהים. היכולת של ילדים ללמוד באמצעות משחקים מהנים ואינטראקטיביים בטאבלטים, טלפונים או מחשבים היא הזדמנות נפלאה שלא הייתה בסביבה עבור הדורות הקודמים.

כאשר נעשה שימוש יתר בטכנולוגיה ובמסכים ילדים יכולים להתחיל לסגת מהמשחק הטבעי הדמיון וההרפתקני שלהם. כדי למנוע זאת, אנו מיישמים אזורים נטולי טכנולוגיה שעובדים מצוין!

לדוגמה, ילדים לא משתמשים באייפד שלהם בחדר השינה שלהם כי זה מקום לרוגע ולשינה. אנחנו גם לא מאפשרים טאבלטים במטבח, מכיוון שכאן אנחנו נהנים לסעוד יחד.

הגדרת הגבולות הקלים להבנה הללו שומרת את כולם על אותו דף. אנחנו אף פעם לא מרגישים שנעשה שימוש לרעה בטכנולוגיה ובכל זאת, עדיין ניתן ליהנות מהיתרונות הרבים שלה.

תגיות: coding kids, leaplearner israel, STEM, STEM toys, התפתחות טכנולוגית, זמן מסך, חוג סקראטץ', חוג פייתון, חוג תכנות, קורס תכנות לילדים
הפוסט הקודם
שבע הפעילויות הטובות ביותר לילדים מחוץ למסגרת בתי הספר
הפוסט הבא
הכירות הילדים עם תרבויות שונות