דרכים להשתמש במשחקי וידאו כדי להתחבר לילדיכם

דרכים להשתמש במשחקי וידאו כדי להתחבר לילדיכם

זמן מסך. זה גורם להורים רבים לגנוח, במיוחד במהלך הקיץ והחגים לאחר למעלה משנה של לימודים מקוונים והיברידיים. ניתוק מהמסך חשוב וכך גם זמן ההשבתה שמאפשר לילדים שלנו למצוא ולטפח את אינטרסים. אבל אם האינטרסים שלהם מתמקדים במשחקים, השתמשו בזה לטובתכם. השתמשו במשחקי וידאו כדי להתחבר לילדיכם!

חיבורים בעידן הדיגיטלי חשובים לילדים שלנו לא פחות מאשר בחיים האמיתיים. משחקי וידאו לא חייבים להיות גורם מפריד עבור משפחות. להלן כמה טיפים חשובים איך אתם יכולים להשתמש במשחקי וידאו כדי להתחבר לילדים כדי לבנות מערכות יחסים ולתמוך בהתפתחות החברתית והרגשית שלהם לטווח הקצר והארוך.

תנסו להבין את היתרונות החברתיים והרגשיים של משחקי וידאו

קל למחוק משחקי וידאו בגלל זמן מסך אבל הם עדיין סוג של משחק. המשחק היה חשוב להתפתחות ילדינו מאז היו תינוקות.משחקי וידאו שונים ממשחק הדמיון שילדים שחקו בגיל הגן וממשחקי הקלפים והלוח משפחתיים, אך משחק בכל צורה הוא חיוני. בדיוק כמו משחקים אחרים, משחקי וידאו הם משעשעים, מרתקים ומהנים. משחק בכל הצורות הוא חשוב כי הוא אחראי על ניהול מצב הרוח.

ישנם פסיכולוגים שמאמינים שמשחקי וידאו הם כלי יעיל במיוחד לניהול מצב הרוח. לדבריה של ד"ר רייצ'ל קוורט, "משחקים טובים (משחקים מעוצבים היטב) מעסיקים את השחקנים באופן שעונה על צרכים פסיכולוגיים בסיסיים כבני אדם. הם נותנים אוטונומיה תחושתית (אתה חופשי לעשות את הבחירות שלך ויש לך שליטה), יכולת (אתה יכול להשיג דברים, להצליח) וקשר – חיבור עם אחרים באמצעות משחק מקוון.

לדברי ד"ר קוורט, שלושת המרכיבים הללו – אוטונומיה, כשירות וקשר – הם אוניברסליים. הם גם נחשבים חיוניים לבריאות פסיכולוגית ולרווחה של אדם. כאשר צרכים אלו נענים באמצעות משחק, אנו מרגישים טוב, שמחים ומרוצים.

הילדים שלך הם מקור מצוין למידע על משחקים מועדפים, אבל כשהם מגיעים אליך עם כותרים חדשים, בדוק את דירוג -ESRB דירוגים אלה מספקים להורים הבנה בסיסית של תוכן משחקים אינטראקטיבי והנחיות לאיזה טווח גילאים משחק מסוים מתאים.

דירוגי ESRB מספקים מידע שיכול לעזור לנו להתחיל שיחות עם הילדים על משחקים שהם רוצים לשחק. זה תמיד בסדר להגיד לא לילדים שלכם אם אתם מרגישים שמשחק לא מתאים להם. אבל חשוב להסביר לילד את הרציונל שמאחרי ההחלטה.

תשאלו את ילדיכם על המשחקים שהם אוהבים

משחקי וידאו יכולים להפחיד אותנו. יש הרבה מה לדעת  על סוגי קונסולות שונים, מהמשחקים השונים שילדים אוהבים ומהמכניקה של משחק. הדבר הטוב הוא שילדים הם המומחים ויש להם הרבה מה ללמד אותנו על משחקי וידאו אם נאפשר להם.

תשאלו את ילדכם לגבי המשחקים שהם משחקים, תראו להם שאתם מתעניינים לדעת. הנה שתי שאלות שאתה יכול לשאול אותם ואת התובנה שאתה יכול לקבל מהתשובות שלהם:

 1. מה אתם חושבים שאתם לומדים מהמשחק? פעמים רבות משחקי וידאו כוללים "למידה לא מכוונת". ד"ר קוורט אומרת שלמידת מידע חדש וכישורים חדשים אינם המטרה המפורשת של משחקי וידאו, אלא הם "תוצאה לא מכוונת" של משחקם.
 2. יש חברים שאתה משחקים איתם? אנחנו יודעים שילדינו אוהבים לשחק משחקי וידאו עם אחרים. ד"ר קוורט אומרת שהסיבה לכך היא ש"חיבור מקוון באמצעות משחק וידאו שונה באופן ייחודי מחיבור חברתי מקוון דרך פורום מקוון או מדיה חברתית" עיסוק פעיל עם אחרים, שיתוף פעולה או תחרות זה מול זה מספק חוויות משותפות המאפשרות לילדים שלנו ליצור קשרים.

הנה 10 משחקים ידידותיים למשפחה שכדאי לבדוק כשאתם משתמשים במשחקי וידאו כדי להתחבר לילדים שלכם:

 1. Animal Crossing: New Horizons
 2. Just Dance 2021
 3. Mario Golf: Super Rush
 4. Mario Kart 8 Deluxe
 5. Mario Kart Live: Home Circuit
 6. Minecraft 
 7. Pokémon Snap
 8. Overcooked! All You Can Eat 
 9. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
 10. Super Smash Bros. Ultimate

 LeapLearner Israel

טגיות: coding for kids, education, leaplearner, video games for kids, videogame, חוג מחשבים, חוג תכנות, טיפים להורים, ללמוד תכנות
הפוסט הקודם
YouTube Supervised Experiences – החוויות בפיקוח לילדים ונוער
הפוסט הבא
ערוצי YouTube חינוכיים