משאבים לבטיחות דיגיטלית לילדים

כל שנה אני מתבקשת לדבר בבית הספר שלנו על בטיחות דיגיטלית. ללמד בטיחות דיגיטלית לילדים זה לא קל, במיוחד כאשר טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים וטאבלטים מספקים נוחות וקישוריות שאנו צריכים. אנחנו רוצים שהילדים שלנו יהיו מחוברים אלינו דרך הטלפונים הסלולריים שלהם אם הם צריכים אותנו אבל זה גם אומר שהם מחוברים לחברים ולמסכים שלהם לעתים קרובות יותר ממה שהיינו רוצים שהם יהיו. קשה לחיות בלי המכשירים שלנו, אבל השכיחות שלהם הופכת את הוראת הבטיחות הדיגיטלית חשובה מאי פעם.

אז איזו עצה אני נותנת להורים שנה אחר שנה? קודם כל תעבדו בשיתוף פעולה עם הילדים במקום להיות נגדם!

הנה 5 הטיפים המובילים שלי לגבי בטיחות דיגיטלית לילדים:

  1. הישאר מעודכן. היו בקיאים בנושאים המשפיעים על הילדים שלנו ועל הכלים שהם משתמשים בהם.
  2. הגדירו ציפיות.
  3. תזכרו שיש הבדל גדול בין זמן מסך פרודוקטיבי לפסיבי.
  4. צרו הזדמנויות לשיחות ונצלו רגעים שניתן בזמן הזה לשוחח על הבעיות.
  5. קבלו החלטות על סמך מה שמתאים למשפחה שלכם.

שיחות על בטיחות דיגיטלית לא מתרחשות רק דרך שיחה אחת. השיחות על בטיחות דיגיטלית שיש לכם עם ילדים בגיל היסודי משתנות ככל שהם גדלים לבני נוער שאנו מקווים שהופכים לאזרחים דיגיטליים בטוחים בעצמם.

הנה המשאבים האהובים עלי שיכולים להיות מועילים להמשך השיחה על טכנולוגיה בבתים שלכם:

https://www.commonsensemedia.org

 הוא משאב נפלא להורים ומחנכים המעוניינים ללמד ילדים על בטיחות דיגיטלית. באתר האינטרנט הזה יש הרבה מידע נהדר, כמו גם כלים מועילים כמו מערכי שיעור ופתיחת דיונים.

https://www.ikeepsafe.org

iKeepSafe הוא עוד ארגון נהדר המספק משאבים בנושא בטיחות דיגיטלית לילדים. באתר שלהם יש המון מידע מועיל, כולל משחק אינטראקטיבי בשם "Be Internet Awesome".

https://www.connectsafely.org

Connect Safely הוא משאב נהדר הן להורים והן לילדים בכל הנוגע לבטיחות דיגיטלית. יש באתר המון מאמרים וטיפים מועילים, כמו גם קורס "בריונות ברשת 101" שניתן ללמוד באינטרנט.

https://staysafeonline.org

ברית אבטחת הסייבר הלאומית היא משאב נהדר למידע על בטיחות דיגיטלית. באתר שלהם יש הרבה מידע חיוני, כמו גם דפי טיפים, אינפוגרפיקה ואפילו קטע לילדים עם משחקים ופעילויות.

https://www.consumer.ftc.gov/articles/0074-kids-and-computer-security

באתר האינטרנט של ועדת הסחר הפדרלית יש קטע נהדר בנושא בטיחות דיגיטלית לילדים, הנקרא "Net Cetera: Chat with Kids About Being Online". חלק זה כולל המון מידע ומשאבים שימושיים, כולל מדריך להורים, טיפים לשיחה עם ילדים על בטיחות מקוונת ואפילו חוברת עבודה להורדה.

https://www.google.com/safetycenter/families/start

לגוגל יש אתר נהדר בשם מרכז בטיחות המשפחה, המלא במשאבים מועילים בנושא בטיחות דיגיטלית למשפחות. האתר שלהם כולל מאמרים, טיפים ואפילו חוזה משפחתי שניתן להשתמש בו כדי לקבוע כללי יסוד לשימוש באינטרנט.

https://www.microsoft.com/en-us/digitalcivilityindex

אינדקס האזרחיות הדיגיטלית של מיקרוסופט הוא משאב נהדר להבנת מצב האנושות המקוונת והבטיחות הדיגיטלית. האתר שלהם כולל אינדקס של מדינות שונות, כמו גם משאבים וטיפים כיצד לקדם תרבות דיגיטלית בקהילה שלך.

אנחנו ב- LeapLearner Israel דואגים לבטיחות דיגיטלית של תלמידינו, ונשמח לענות על כל שאלה שלכם בנושא!

אילו קורסים יכולים להיות רלוונטיים עבור ילדכם?

טגיות: בטיחות דיגיטלית, חוג ילדים, חוג מחשבים, חוג תכנות, חינוך ילדים
הפוסט הקודם
מדריך למתנות לשנת 2022: מתנות לימוד הטובות ביותר לכל הגילאים (גיל אלמנטרי 5-7)
הפוסט הבא
YouTube Supervised Experiences – החוויות בפיקוח לילדים ונוער