מה חדש בתעשיית AI?

אז מה חדש בתעשיית AI?

GPT-4 ודגמי שפה גדולים אחרים

GPT-4, שפותחה על ידי OpenAI, היא אחת ההתקדמות המשמעותיות ביותר בעיבוד שפה טבעית. יש לו את היכולת ליצור טקסט דמוי אדם, לבצע תרגום שפה, לענות על שאלות ועוד. גם דגמי שפה גדולים אחרים כמו T5, BERT ו-RoBERTa צוברים אחיזה בשטח.

למידת חיזוק עמוק

למידת חיזוק היא סוג של למידת מכונה המאפשרת למערכת AI ללמוד באמצעות ניסוי וטעייה על ידי אינטראקציה עם סביבה. למידת חיזוק עמוק משלבת למידת חיזוק עם רשתות עצביות עמוקות כדי לאפשר למערכות בינה מלאכותית ללמוד משימות מורכבות בסביבות אמיתיות.

רשתות יריבות גנרטיביות (GANs)

GANs הם סוג של רשת עצבית המורכבת משני חלקים – מחולל ומאפיין. המחולל יוצר נתונים חדשים הדומים לנתוני האימון, והמבחין מעריך את הפלט של המחולל כדי לקבוע אם הוא אמיתי או מזויף. GANs משמשים למגוון יישומים, כולל יצירת תמונות וסרטונים מציאותיים.

AI ניתן להסבר (XAI)

XAI הוא תחום בינה מלאכותית המתמקד בהפיכת מודלים של AI לשקופים ומובנים יותר לבני אדם. טכניקות XAI שואפות לספק תובנות לגבי האופן שבו מודלים של AI מקבלים החלטות ולזהות הטיות ושגיאות במודלים.

מחשוב קוונטי ובינה מלאכותית

למחשוב קוונטי יש פוטנציאל לשפר משמעותית את המהירות והיעילות של אלגוריתמי בינה מלאכותית. מחשבים קוונטיים יכולים לבצע סוגים מסוימים של חישובים הרבה יותר מהר ממחשבים קלאסיים, מה שיכול לאפשר פיתוח מערכות בינה מלאכותית חזקות יותר.
אלו רק חלק מההתקדמות העדכנית ביותר ב-AI, והתחום מתפתח כל הזמן עם מחקרים ותגליות חדשות.

 

LeapLearner

טגיות: AI, AI-generated images, ChartGPT, GPT, GPT4, XAI, חדשות AI
הפוסט הקודם
עובדות מעניינות על תעשיית המשחקים העולמית
הפוסט הבא
צעצועי STEAM לילדים